Tiikerit jatkavat Mikko Keskisipilän valmennuksessa kauden 2023-2024

Lentopallon Mestaruusliigassa pelaava Kokkolan Tiikerit ja seuran päävalmentajana viisi kautta toiminut Mikko Keskisipilä ovat solmineet valmentajasopimuksen tulevalle mestaruusliigakaudelle 2023-2024.

“Seuran puolesta olemme tyytyväisiä Mikon pitkäjänteiseen työhön Tiikereiden valmennuksessa. Keskisipilän johdolla on viimekausina palattu mitalikantaan ja haastettu tosissaan kaikki Mestaruusliigassa pelaavat joukkueet. Päättyneellä kaudella kaikki joukkueet voitettiin kertaalleen ja joukkueessa astui myös esiin uusia vastuunkantajia pitkäjänteisen valmennustyön tuloksena. Valmentajasopimus on lähtölaukaus tulevan kauden rakentamiseen ja varmasti sekä seuralla, että valmennuksella on halu mennä jälleen napsun verran eteenpäin seuraavalla kaudella.” – Sami Hänninen, puheenjohtaja

“Mukava päästä jatkamaan työtä tutussa ympäristössä. Kulunut kausi sisälsi paljon hyviä hetkiä ja makeita voittoja, mutta kevät jätti sopivasti myös hampaankoloon. Töitä lähdetään tekemään sillä ajatuksella, että ensi keväänä Kokkolassa pelataan taas mitalipelejä.” – Mikko Keskisipilä, päävalmentaja

Lisätietoja,

Mikko Keskisipilä, puh. 050 506 0063
Päävalmentaja 2023-2024

Sami Hänninen, p. 050 406 3543
Seuran puheenjohtaja

Jaa:

Lisää luettavaa: